En akvaryum su dengesi Sırları

akvaryum Akvaryum Balık Türleri, Akvaryum Balıklarının İsimleri okunuşu Özellikleri

Üçte ikisi sularla kaplı dünyamızda yaşayan canlıların yetişkin çoğunluğunu oluşturan balıklar, insan kendince her vakit vazgeçilemeyen yalnız mülk olmuştur. camia üzerindeki suların hangi denli çok olduğu düşünülürse, balık türlerinin de o kadar aşkın olması yadırganacak aynı keyfiyet değildir. Okyanuslarda yaşayan balıklardan derelere ayrıca akarsu birikintilerine miktarda binlerce balık çeşidi vardır. Akvaryumlarla ilgilenen bizler bu zengin türlü içerisinde fazla bayağı sayılabilecek müşterek çağ ile ilgilenmemekteyiz. Akvaryumlarımızda beslediğimiz balık çeşitleri teknolojinin ilerlemesiyle artmıştır. Bundan 50 sene önce bir kez birçok cins balık tanklarda yaşatılabilirken sutaş zihin neredeyse hepsi balıklar uygunluğuna gereğince tanklarda bakılabilmekte ancak sitemizin maksat aldığı pazarlık Türkiyede konut ortamında bakılan balıklar olduğu özgü bu kriterlere mutabık balıklar anlatılacak okunuşu yaşatma şartları ele alınacaktır.

En çok bilindik akvaryum balıkları
En çok bilinen akvaryum balıklarını Astronot balığı, Benekli gübürcü balığı, pencere kedibalığı, Cüce gurami, Cüce vatoz, Diskus, Gökkuşağı balığı, Japon balığı, Kakadu cichlid, Kavgacı Siyam balığı, Kılıçkuyruk, Lepistes, Neon tetra, Plati, Rasbora, solgun Prenses, Tilapia, Tilapiini, Zebra balığı, Öpüşen gurami okunuşu İnci gurami olarak sıralayabiliriz.

AKVARYUM BALIKLARI


Mollienesia sphenops Siyah Moli
Siyah MoliHabitatı ve Anavatanı: tutarlı Amerika bölümünün dingin nehirleri, nehrin denizle buluştuğu bölgeler
Beslenme Biçimi: zayıf yemler, Yosunlar, Kaliteli dondurulmuş tübifex kurdu içermeyen yemler
Davranış Biçimi: barışsever Kendi Türlerine Davranısı: tenasül dönemlerinde hafif çatışmalar yaşanabilir
Üreme: hareketli veladet Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan yalnız aksi hâlde yırtılması ile
Sıcaklık: 20-28 C
En aşkın Büyüdüğü Boy: 12 cm
Su Sertliği: 10-25
pH: 7-7,8
Genel Yorum: Akvaryumların üst-orta kesimlerini dolduran okunuşu müteharrik davranım biçimleriyle dikkat çeken tropik balıklardır. Yem konusunda seçici olmamakla birlikte dirim bilimsel ortamın oturmasıyla kayalarda, bitkilerde oluşan yosunlarıda iştahla tüketirler. Ilımlı eş balık olması sebebiyle diğer barışcıl tropik balıklarla yaşatılabilir. eşey ayrımı balıkların alt bölümlerinde bulunanan yüzgeçleri yardımıyla yapılır. madun bölümlerinde ince ayrıntılı çıkıntılarıgonopodları bulunan molly erkektir. Dişilerin iç bölgesinde ise üçgen şeklinde madun yüzgeç bulunur. Ani ısı değişimlerine okunuşu soğuğa aşkın dayanıklı değildirler, yaşanabilecek sorunların başında beyaz benek ve mantar bulunur. Akvaryum suyuna 50 litreye sadece çay kaşığı tuz atmak direnç kazanmaları kendince yararlı olur.

Poecilia latipinna kamer Moli
Ay MoliHabitatı ve Anavatanı: Orta Amerika bölümünün sakin nehirleri, nehrin denizle buluştuğu bölgeler
Beslenme Biçimi: sıska yemler, Yosunlar, Kaliteli dondurulmuş tübifex kurdu içermeyen yemler
Davranış Biçimi: Barışcıl
Kendi Türlerine Davranışı: Üreme dönemlerinde sıkıntısız çatışmalar yaşanabilir
Üreme: etkili tevellüt Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan sadece sonra yırtılması ile
Sıcaklık: 20-28 C
En gereğinden Büyüdüğü Boy: 12 cm
Su Sertliği: 10-25
pH: 7-7,8
Genel Yorum: Molly türünün seleksiyonu olduğu göre genel olarak özellikleri aynıdır. Akvaryumların üst-orta kesimlerini dolduran ve hareketli hareket biçimleriyle dikkat çeken tropik balıklardır. Yem konusunda seçici olmamakla birlikte biyolojik ortamın oturmasıyla kayalarda, bitkilerde oluşan yosunlarıda iştahla tüketirler. itidalli yalnız balık olması haysiyetiyle öbür barışsever tropik balıklarla yaşatılabilir. seks ayrımı balıkların alt bölümlerinde bulunanan yüzgeçleri sayesinde yapılır. Alt bölümlerinde ince ayrıntılı çıkıntılarıgonopodları bulunan molly erkektir. Dişilerin mide bölgesinde ise üçgen şeklinde madun yüzgeç bulunur. hatıra ısı değişimlerine ve soğuğa fazla mütehammil değildirler, yaşanabilecek sorunların başında beyaz benek okunuşu yalan bulunur. Akvaryum suyuna 50 litreye tek çay kaşığı tuz atmak mukavemet kazanmaları yoluna faydalı olur.

Poecilia reticulata Lepistes
LepistesYaşadığı Bölge: tutarlı Amerika
Büyüklük: Erkekler 3cm, dişler 6cm.
Renk: Kırmızı, mavi, sarı, beyaz, pembe.
Su Sıcaklığı: 25°-28°C
pH: 7-8.5
Su Sertliği: Orta-Yüksek
Üremesi: diri doğururlar, yavrulaması okunuşu yavruların büyütülmesi kolaydır.
Genel Yorum: Lepistesler gerek barışsever yapılarıyla, gerekse basitçe üretilmeleriyle akvaryum severlerin gönüllerinde ve akvaryumlarında taht kurmuşlardır. Pek fazla hobicinin ilk başladığı balık olmuştur. Akvaryumda katıksız seleksiyonla çok değişik nitelik ve biçimlerde lepistesler üretilmiştir. Erkekleri dişilerin yarısı dek olup dişilerden daha gösterişlidirler. hamilelik süresi yaklaşık 28 devir olup bu müddet ısı ve genetik faktörler yüzünden 21-40 gündüz arası değişebilmektedir. Aynı dişilerin erkekler eliyle devamlı kovalanmaması kendince işveli sayısını mert sayısının 2 katından aşkın tutmakta fayda var. Balıklar 3 maaş olduklarında eşeysel olgunluğa ulaşırlar.

Xiphophorus helleri Kılıçkuyruk
KılıçkuyrukHabitatı ve Anavatanı: hepsi midi Amerikanın belli belirsiz meyilli nehirleri
Beslenme Biçimi: Etçil-Otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Üreme: hayat dolu veladet Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan yalnız sonra yırtılması ile
Sıcaklık: 20°-28°C
En gereğinden Büyüdüğü Boy: Erkekler kuyruk hariç 10cm, dişiler 12cm cm
Su Sertliği: 10°-25°
pH: 7.0-8.3
Genel Yorum: cinslik ayrımı kuyruklar ve alt yüzgeçler sebebiyle yapılır, en kolayı kuyruktan tespittir, Kuyuğunda kılıç şeklinde uzantısı olan balıklar erkektir. Parazitler çeşidinden rahatsız edilen veya yaşlanan dişilerde erkeğe tahavvül gözlenmiştir. öbür balıklara kat uyumlu olmasına karşın zat türünde baskın olan mert başka erkekleri rahatsız eder. Bu yüzden evet hiçbir yada saldırganlığın farklı hedeflere dağılması maksadıyla 5 erkek olarak bakılmaları önerilir, doğurgan mert oranı 3 koca 1 kadın olmalıdır. Beslenme konusunda yem ayırt etmezler, nitelikli kuru yemlerle beslenebilir ayrıca bol bir kez yosun yiyicisidir. Yüzmek düşüncesince açıkça alanı bulunan ama iyi bitkilendirilmiş meyilli akvaryumlarda hijyenik yalnız şekilde yaşatılabilir.

Poecilia maculata Platy
PlatyHabitatı okunuşu Anavatanı: tutarlı Amerika kıtasının Atlantik yönündeki tatlı suları
Beslenme Biçimi: Kaliteli kuru yemler, akvaryumun ortamında oluşan yosunlar
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: yaşayan doğum Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan yalnız sonra yırtılması ile
Sıcaklık: 20°-26°C
En ziyade Büyüdüğü Boy: Erkekler 5cm - dişiler 6cm
Su Sertliği: 10°-25°
pH: 7.0 - 8.2
Genel Yorum: Çoğu tropik akvaryuma kırmızı rengini veren müdevver hatlı sempatik balıklardır. Cinsiyet ayrımı erkeklerin iç bölgesinde bulunan gonopod organı ve dişilerde bulunan üçgen yüzgeç sebebiyle yapılabilir. hepsi etkili doğuranlarla barışsever ancak şekilde yaşayabilir okunuşu bol bitkilendirilmiş akvaryumlarda yavruları kendi kendine de kurtulabilir. ekseriya 2 çift halinde tututlması önerilir. Platylerde de mantar ve beyaz beneğe karşı 50 litreye 1 çay kaşığı tuz atılabilir. Yemlenmede seçici değillerdir başkaca uygun aynı yemleme düzeni olan valide platynin yavrularını yeme dürtüsü azalır.

Xiphophorus helleri Ay Kılıç
Ay KılıçHabitatı ve Anavatanı: Tüm tutarlı Amerikanın belli belirsiz eğimli nehirleri
Beslenme Biçimi: Etçil-Otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Üreme: etkili doğum Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan yalnız aksi hâlde yırtılması ile
Sıcaklık: 20°-28°C
En ziyade Büyüdüğü Boy: Erkekler kuyruk hariç 10cm, dişiler 12cm cm
Su Sertliği: 10°-25°
pH: 7.0-8.3
Genel Yorum: Kılıç kuyruğun bir seleksiyonu oldukları amacıyla umumi olarak özellikleri aynıdır. seks ayrımı kuyruklar okunuşu alt yüzgeçler sayesinde yapılır, genişlik kolayı kuyruktan tespittir, Kuyuğunda kılıç şeklinde uzantısı olan balıklar erkektir. Parazitler eliyle rahatsız edilen yahut yaşlanan dişilerde erkeğe transformasyon gözlenmiştir. Diğer balıklara huzur mevzun olmasına rağmen kendi türünde baskın olan mert diğer erkekleri keyifsiz eder. Bu yüzden ya hiçbir yada saldırganlığın ayrımlı hedeflere dağılması kendince 5 koca olarak bakılmaları önerilir, doğurgan koca oranı 3 erkek 1 işveli olmalıdır. Beslenme konusunda yem ayırt etmezler, nitelikli çıplak yemlerle beslenebilir başkaca kazançlı bir kez yosun yiyicisidir. Yüzmek ayrılmış açık alanı bulunan ama yerinde bitkilendirilmiş meyilli akvaryumlarda güvenilir yalnız şekilde yaşatılabilir.

Carrasius auratus Japon Balığı
Japon BalığıHabitatı okunuşu Anavatanı: Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul

Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl

Üreme: Düz yumurta dökerler, çok sayıda yumurtlarlar.

Sıcaklık: 18-24 °C
En gereğinden Büyüdüğü Boy: 20 cm

Su Sertliği: Orta
pH: 7-8

Pangasius pangasius Köpekbalığı, Pangasus
PangasusHabitatı okunuşu Anavatanı: Hindistanın enli nehirleri okunuşu çevresi.
Beslenme Biçimi: Etçil
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: Akvaryumda üremesi fazla zordur, müstevi yumurta dökerler.
Sıcaklık: 22-28 C
En ziyade Büyüdüğü Boy: 1 metreyi geçebilir.
Su Sertliği: Orta
pH: 6-7,6
Genel Yorum: Köpek balıklarınıa benzerlikleriyle dikkatleri hesabına toplayan Pengasus ilk bakışta göründüğü gibi saldırgan değil aksine zat haline barışçıl sadece balıktır. rüyet yetileri azdır, sudaki titreşimleri algılama yeteneği henüz ön plandadır. ziyadesiyle bizar olması özelliklerinden biridir, fazla şiddetle ve kontrolsüz yüzerler, korktukları akvaryumdan dışarı atlayabilecek hızlarda yüzerler, camlara, ısıtcıya çarpabilirler. Saklanmaları maksadıyla hint kirazı köklerinden yahut kayalardan oluşan mağara ve kovuklara gereksinim duyarlar. Akvaryumunuzu ışıklandırdığınızda kısaltarak birleşik stres yaşayabilirler. Yemlenme konusunda kıç yemine gereksinim duyabilirler. Bulundukları akvaryumda biyolojik platform oturmamışsa yiyebiliecekleri yosun olmadığı göre beslenme düzeninin granül yemlerle desteklenmesi önerilir. makro akvaryumlarda boyları 1 metreyi bulabilir, saf olarak yaşadıkları bölgede otokton halkın azık kaynağıdır. Üremeleri fazla zordur, yumurtlamaları amacıyla karışık eş ortam, bol akım okunuşu kovuklar isterler. Yumurtlama işlemi bittikten sonra yumurtalar mutlaka ayrı akvaryuma alınmalıdır.

Balantiocheilos melanopterus Kristal Köpekbalığı
Kristal KöpekbalığıHabitatı ve Anavatanı: Güney Doğu Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: Yumurta dökerler.
Sıcaklık: 22 - 26 C
En aşkın Büyüdüğü Boy: 35 cm
Su Sertliği: Orta
pH: 6,5-7,5
Genel Yorum: Cyprinidae familyasının hissedar özelliklerini taşır, yalnızca tropik akvaryumlarda azıcık henüz durgun olarak bilinir. Büyüdüğünde ise saldırganlık artabilir, başta kendi türü amacıyla bölge kavgaları artıp bu kavgalar yaralanmalara tarz açabilir. Beslenme seçimleri yosun,alg gibi nebati besinler haricinde küçük canlılardır. Üreme şekilleri başka Cyprinidaelere çok benzerlik gösterir. oldukça ılık sularda natürel hareketlerini sergilerler. Gösterdikleri toplumsal hareketlerle akvaryumda ilgiyi üzerlerine çekmeyi başarırlar.

Botia macracantha Makrakanta
MakrakantaHabitatı ve Anavatanı: lodos şark Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul.

Davranış Biçimi: Afresif
Kendi Türlerine Davranışı: Agresif

Üreme: Düz yumurta döker, üretilmesi zordur.
Sıcaklık: 25 - 27 ° C

En Fazla Büyüdüğü Boy: 14 cm
Su Sertliği: Yumuşak
pH: 7

Brachydanio frankei pars Danio
Leopar DanioHabitatı okunuşu Anavatanı: Hindistan
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: muvafık bulduğu yerlere 500e büyüklüğünde yumurta saçar.
Sıcaklık: 18 - 24 ° C
En ziyade Büyüdüğü Boy: 6 cm
Su Sertliği: kaba - Sert
pH: 7
Genel Yorum: Çok sağlam birleşik sürü balığıdır. Adını leopara benzeyen desenlerinden alır.

Danio aequipinnatus Dev Danio
Dev DanioHabitatı okunuşu Anavatanı: Asya. Hindistan
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: yarar bulduğu yerlere 1000e büyüklüğünde yumurta bırakabilir.
Sıcaklık: 21 - 24 ° C
En ziyade Büyüdüğü Boy: 12 cm
Su Sertliği: Orta
pH: 7
Genel Yorum: Sürü balığıdır. Erkekler daha küçüktür ve renkleri henüz belirgindir. Çok aktiftir, bu aktiflik sakin akvaryum balıklarını keyifsiz eder. Bu yüzden zat gibi çalışkan balıklarla bakılmalıdır.

Myxocyprinus asiaticus Çin Ejderi
Çin EjderiHabitatı ve Anavatanı: ardıç rakısı Yang-tse nehri.
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul.
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Sıcaklık: 18 - 28 °C
En ziyade Büyüdüğü Boy: 60 cm
Su Sertliği: uysal - ılımlı -Sert
pH: 6 - 7.5
Genel Yorum: Büyük boyutlara ulaşan, uçarı büyüyen oldukça barışsever yalnız balıktır. Bitkilere dokunca vermez. Büyüdükçe rengini kaybeder. ab sertliği, pH ve sertliğe toleresi fazla yüksektir ancak ziyade nitrata tolere edemez. genişlik az 3 bireyli grup halinde beslenmelidir.

Brachydanio rerio
Brachydanio rerioHabitatı okunuşu Anavatanı: lodos Doğu Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: elverişli bulduğu yerlere 500e gibi yumurta bırakabilir.
Sıcaklık: 18 - 24 ° C
En aşkın Büyüdüğü Boy: 6 cm
Su Sertliği: Yumuşak
pH: 7

Puntius tetrazona Tetrazon
TetrazonHabitatı ve Anavatanı: Güney şarki Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Agresif
Kendi Türlerine Davranışı: Orta derecede agresif
Üreme: süssüz yumurta dökerler, yumurtaları tahsis etmek yoluna akvaryum tabanına iki dizi bilye serilebilir.
Sıcaklık: 23-26 °C
En Fazla Büyüdüğü Boy: 7,5 cm
Su Sertliği: Orta
pH: 6-7
Genel Yorum: fazla canlı balıklardır, akvaryumdaki öbür balıklara hastalık verebilirler. Akıntıya için yüzmeyi severler

Epalzeorhynchus kalopterus False SAE
False SAEHabitatı okunuşu Anavatanı: Güneydoğu Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul.

Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl

Üreme: Akvaryumda ürediği görülmemiştir.
Sıcaklık: 20-28 C

En gereğinden Büyüdüğü Boy: 14cm
Su Sertliği: Orta
pH: 7-7,5GRUPLAR HALİNDE AKVARYUM BALIKLARI


Kedi Balıkları Catfishes
Kedi balıkları

Ağız yapıları alta dönük,zeminden yemlenen balıklardırlar.Ağızları çevresinde sayıları 4 ile 8 arasında değişen duyargaları vardır.Hemen yalnız her akvaryumda kullanılabilirler.Kedi balıkları hakkında umumi düşünce gübürcü olduklarıdır fakat zeminde olanca güçleriyle yem arayışları onların her bulduklarını yediklerini ve sadece saffet aracı olduklarını göstermez.Kedi balıklarının bu çabası tamamen yem içindir ve akvaryumunuzda oluşan pislikleri temizlemezler sadece ziyade atılan yemlerin onlar çeşidinden tüketileceğinden emniyetli olabilirsiniz.

Kedi balıkları genel olarak renksiz balıklardır fakat bu belirli nitelik çeşidi içerisinde vücutlarındaki puan okunuşu desenleriyle fazla hoş çeşitleri okunuşu vardır.

Tetralar Characins
Tetralar

Gerçek bir kez balık görüntüsündedirler.Pulları parlak ve ilgi çekici okunuşu dişlidirler.Orta sularda yemlenen bu balıkların ağızları da buna uygundur.2-3 cm.lik küçük türleri olduğu gibi 25-30 cm. e dek büyüyen türleri de vardır.Hareketli ve bölüm azrail renkli neon Tetralar yanında yabani piranhalar da bu türdendirler.Çoğunlukla lodos Amerika kökenlidirler.

Barblar Cyprinidae
Barblar

Çoğunlukla Tetralar la karıştırılan bu balık grubu da Tetralar gibi parlayan pullu okunuşu hoş balıklardırlar.Bu balıkların işaret açık özellikleri adipoz yüzgeçlerinin bulunmamasıdır.Bir çoğunda hücre çarpmayan uç uzantıları vardır ve dişsiz balıklardır.

CanlıDoğuranlar Poecilidae
Canlı Doğuranlar

Boyları genelde 6 cm. den aşkın olmayan balıklardırlar.Yumurtaları anne karnında çatlayarak dışarıya atıldığı kendince güçlü doğuran olarak adlandırılırlar.ağızları kokusuz üstünden yemlenmeye mutabık olarak kafalarının giyecek kısmana doğrudur.Sırt yüzgeçleri vücutlarını peş kısmına doğrudur okunuşu adipoz yüzgeçleri yoktur.

Goldfish: Japon balığı
Goldfish

Akvaryumculuğun başlamasına neden olan balıklar
diyebiliriz bu türe.Çinlilerin 11.yy dan bu yana besledikleri ve
geliştirdikleri bu balıklar bu sıra fazla değişik adalet sahiptirler.

Chiclidler
Chiclid

Bir çok türü olan chiclid balıkları balık türleri içerisinde bu yönleriyle en karmaşık ve işaret enteresan balıklardandırlar. Dışsal ağızlı ışıldayan renkli bazısı dönem çizgili olan bu balıklar ayrımlı üreme özellikleri gösterirler. Amerika gölleri okunuşu Afrikanın Malawi, Tanganyika ve victoria göllerinde yaşayan cichlid balıklarının en yaygın olanı malawi gölü balıklarıdır.

Labirentliler Anabantoids
Labirentliler

Afrika ve Asya kökenli bu balıklar durgun sularda yaşamalarından okunuşu havadan da doğruca solunum yapmalarına yarayan labirent organlarının olmasından ötürü bu bayağı almışlardır.Asya kökenlilerinin sırt yüzgeçleri gösterişlidir.Üremeleri enteresan akvaryum ekipmanları okunuşu zevkli yalnız balık türüdür.

Killifishes
Killifishes

Kısa ömürlü önemsiz balıklardırlar.Sezonluk balık da denilir.Yaşadıkları ortam yasak olduğunda bu balıklarda yok olurlar,yaşam alanları canlandığında çamur içerisine bırakılan yumurtalardan yavrular yarar ve kuşak kendisini kesilmeme ettirir.

Akvaryum Balıkları Arasındaki Uyumluluğu Gösteren Tablo
Baliklar Arası mutabakat Tablosu

Kombinasyonlar:
Eğer akvaryumda balıklar arasında yamaç yasak ise kestirim edemeyeceğiz okunuşu önüne geçemeyeceğiniz sorunlar sizi bekliyor demektir.

Beslediğiniz balıklar sevindiren akarsu balıkları olmasına rağmen, uygun sadece seçim yapılmazsa kendi aralarında uyumsuzluklar görülür. Her tatlı kokusuz balığı aynı akvaryumda beslenemez.

Balık seçimi
Balık seçiminde dikkat edeceğiniz işaret önemli ilk yazıda akarsu şartlarıdır, mukaddem makalelerde okudugunuz gibi su değerleri besleyeceginiz okunuşu bir arada tutacagınız balıklarla mevzun olmalıdır.

Akvaryum balıklarında davranışlar okunuşu kendilerini koruma farklılıkları:
Tatlı kokusuz akvaryum balıkları, yaşadığı doğal alanın da verdiği kendilerine özgü karakterlere sahiptirler. birtakım balıklar çiftleşmede çift tutarlar ve kendilerine eş bölge seçerler aynı zamanda orayı korurlar. benzer fazla balık ise dingin davranışlarıyla zat hayatlarını sürdürürler. birtakım balıklar ise çok müteheyyiç okunuşu korkak yalnız davranım sergilleyerek saklanma ihtiyacı duyarlar.

Akvaryum balıklarında yüzme hızı ve yüzme seviyeleri:
Her içilebilen kokusuz balığı zat yüzgeç ve gövde yapısının kendisine verdiği imkan içerisinde akvaryumda aynı hızda yüzmez. okunuşu aynı sutaş seviyesinde yüzmezler. Eğer her balık aynı kez seviyesinde yüzseydi akvaryumda eş kaos ve görsel bozukluk olurdu.

En az beşlik gruplar halinde tutulan balıkların tek çoğu sürüler halinde yüzerler, örneğin kardinal neon tetra balıkları gruplar halinde yüzerler. arz da hatırlatayım akvaryumcudan kardinal tetra yerine, neon tetra almış iseniz; neon tetralar genişlik az beşlik gruplar halinde tutulmalarına rağmen sürü halinde yüzmezler. Kardinal neon ile Tetra neon arasındaki nüans budur. ama bunuda her akvaryumcu bilmez yahut hatırlamak istemezler.

Eğer akvaryumunuzda yan ve uyumluluk istiyorsaniz bu ip uçlarını bilmenizi tavsiye ederiz.

Akvaryum balıkları özgü önerilen kombinasyonlar uyumluluklar
Çok kalabalık bir kez akvaryumdan kaçınmak için, ekseriyetle her ekstrem kez seviyesinde yaşayan balıklardan seçilmesi referans edilir. Örneğin; lepistes, gromi, neon/cardinal tetra okunuşu zırhlı kedi balığı - yahut plati, barblar,cüce çiklit okunuşu zırhlı kedi balığı gibi grupların seçilmesi akvaryum zarfında her alanın oldukça kandırıcı kaplanmasını sağlar. Favori olan balıklarınızla beraber, bristlenose kedibalığı Ancistrus dolichopterus okunuşu cüce vatoz Otocinclus affinis gibi yosun yiyen balıkları da seçmenizi öneririz.

Bu balıklar ötümlü olarak akvaryum camındaki, taşlardaki okunuşu bitkilerin yapraklarındaki yosunları kazıyarak yer. Lepistes, plati, siyah moli okunuşu kılıç kuyruk gibi yaşayan doğuran balıklar da yosun yer. süslemeye balıklarının çoğu amacıyla sıcaklığı 25°C civarında okunuşu pH değeri 6.5 - 7.5 arasında olan kokusuz uygundur.

Canlı doğuranlar
Bu türlü balıklar akvaryumun vücut seviyelerinde yüzerler okunuşu barışsever balıklardır. Lepistes ile yaşayan balıklar başlığında da düşünebiliriz.

Tetralar
Bunlar ancak arada tutabileceğiniz en nazar azrail balık türlerinden biridir. Akvaryumun midi seviyelerinde mutlu olan bu janr ahenkli ancak davranır sergiler. Ve canli doguranlarla uyumludurlar.

Artık akvaryum balıklarının neler olduğunu, akvaryum balıklarının hangi ortamlarda yaşadıklarını, akvaryum balıklarını beslemek için neler gerektiğini öğrenmiş oldunuz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En akvaryum su dengesi Sırları”

Leave a Reply

Gravatar